İçeriğe geç

Yapı Kaideleri için Titreşim Kontrolü

Yapı Kaideleri için Titreşim Kontrolü

Günümüzde özellikle büyük şehirlerde yaşanan ihtiyaç dolayısıyla titreşim açısından riskli olan raylı sistemlerin, otoyolların ve ağır sanayinin çevresine projeler başlatılma zorunluluğu doğmaktadır. Söz konusu bölgelerde meydana gelen titreşimlerin yapı sağlığını ve içerisinde bulunan insanların yaşam konforunu tehdit edebileceği aşikardır. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için yapı kaidelerin temeline, perde duvarlar da dahil olmak üzere statik açıdan uygun elastik malzemelerle kaplanarak pasif yalıtım yapılmalıdır. 

Regupol vibration ve Regufoam vibration serileri, teknik özellikleri sayesinde bu tip sorunlara karşı sürdürülebilir ve ekonomik çözümler sağlamaktadır. Gerek raylı sistemlerin ve otoyolların hemen yanında, gerekse fabrikaların bitişiğinde gerçekleştirilen onlarca proje tecrübesiyle bu alanda çözüm ortağı olarak projelerinizde yer almaktan memnuniyet duyarız.

Yapı Kaideleri için Titreşim Kontrolü Ürünlerimiz

Regupol Vibration Serisi

Farklı taşıma kapasitelerine ve teknik özelliklere sahip 8 üründen oluşan Regupol Vibration serisinin çalışma aralığı 0,002 - 1,5 N/mm2 aralığında olmaktadır. Makine dairesinde yer alan küçük cihazlardan, sanayide kullanılan devasa makinelere, raylı sistemlerin altına, helikopter pistlerinin zeminine ve hatta bina temellerinde dahi kullanıma uygundur. Verilen örnekte de görüldüğü üzere titreşimle ilgili karşılaşılan sorunların neredeyse tamamında bir çözüm sunan Regupol Vibration serisinden ürün seçimi yapmak için teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Regufoam Vibration Serisi

Farklı taşıma kapasitelerine ve teknik özelliklere sahip 12 üründen oluşan Regupol Vibration serisinin çalışma aralığı 0,002 - 2,5 N/mm2 aralığında olmaktadır. Makine dairesinde yer alan küçük cihazlardan, sanayide kullanılan devasa makinelere, yüzme havuzlarının çevresine, raylı sistemlerin altına, helikopter pistlerinin zeminine ve hatta bina temellerinde dahi kullanıma uygundur. Verilen örnekte de görüldüğü üzere titreşimle ilgili karşılaşılan sorunların neredeyse tamamında bir çözüm sunan Regupol Vibration serisinden ürün seçimi yapmak için teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.