İçeriğe geç

Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtmı

Kalabalık şehirlerde ve yüksek katlı binalarda sıklıkla karşılaşılan gürültü problemlerine yönelik geliştirilen yüksek performanslı ve sürdürülebilir ürünlerin başında Regupol sound, Regupol comfort, Regupol sonus core ve Regupol sonus multi gelmektedir.

Ürünlerimizin tamamı için ölçüm raporları ve kalite belgeleri mevcuttur.

Kaplama Altı Ses Yalıtmı

Resterasyon ve renevasyon projelerinde, hızlı ve kolay uygulama için geliştirilen bu ürün grubu ile halihazırda oturumun başlamış olduğu projelerde ses yalıtımı başarıyla sağlanabilmektedir. Doğrudan parke veya seramik altında uygulama mümkündür.

Makine Daireleri için Titreşim Kontrolü

Yüksek katlı binaların içerisinde ve çevresinde konumlandırılan makine daireleri, gerekli önlemler alınmaması halinde her zaman bir gürültü tehdidi niteliğindedir. Özellikle jeneratör, klima santralleri ve diğer ekipmanların titreşimini, dolayısıyla da sesin dağılmasını önlemek amacıyla Regupol vibration ve Regufoam vibration serilerine ait ürünler, yüksek performanslı çözümler sunmaktadır.

Endüstriyel Alanlar için Titreşim Kontrolü

Sanayide kullanılan makinelerin neredeyse tamamı az veya çok titreşim meydana getirmekte, bu da makinelerin çevresinde insanları, çalışma alanlarını ve hatta aynı ortamda bulunan diğer cihazları tehdit etmektedir. Regupol vibration ve Regufoam vibration serilerine ait ürünlerle düşük veya yüksek tonajlı makinelerin tamamı için doğru ürün ve sürdürülebilir çözümler sunmaktayız. 

Yapı Temelleri için Titreşim Kontrolü

Raylı sistemler, otoyollar ve sanayi kuruluşu gibi çevresel etkenlerden yapının sağlıklı bir şekilde korunması ve yapı içerisindeki çalışma/yaşam konforunun sağlanabilmesine yönelik aktif/pasif izolasyon gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Bu uygulamaya yönelik geliştirilen Regupol vibration ve Regufoam vibration serilerine ait ürünlerle gerekli önlemleri sürdürülebilir şekilde almak mümkündür.

Havuzlar için Titreşim Kontrolü

Yapı içerisinde yer alan havuzlarda suya atlama, havuz kenarına uygulanan darbe ve havuz içerisindeki diğer faaliyetler sonucunda oluşan titreşimin yayılmaması amacıyla yapılan bu uygulama için Regupol vibration ve Regufoam vibration serilerine ait ürünlerin kullanımını tavsiye ederiz.

Tamamlayıcı Ürünler

Ses yalıtım uygulamalarında detaylar çok önemli durumdadır. Örneğin yüksek performanslı malzeme seçimine rağmen, titreşim aktarımının önlenmesine yönelik asma tavanda akustik askı aparatlarının veya duvar altlarında titreşim sönümleyici striplerin kullanılmaması, zafiyet oluşturmakta ve arzu edilen performansa ulaşılmasını engelleyebilmektedir. Tamamlayıcı Regupol ürünleri ile A’dan Z’ye başarılı bir tasarımın kilidini açabilirsiniz.

1954 yılında BSW adı altında kurulan Regupol, bugün dünya genelinde 750 çalışanı ve 140 milyon EUR’ya ulaşan yıllık cirosu ile sektöründe lider konuma gelmştir.

Geliştirdiği Regupol ve Regufoam serileri ile ses yalıtımının yanında makine kaideleri, raylı sistemler, endüstriyel uygulamalar ve hatta yapı temellerinde titreşim kontrolüne yönelik onlarca ürünü ile sürdürülebilir, yüksek performanslı ürünler sunmaktadır.

 

 

65 Yıllık Tecrübe

Müşteri Memnuniyeti

Teknik Destek

Hızlı Cevap