İçeriğe geç

Makine Dairesi Ses Yalıtımı

Teknik Hacimlerde Ses Yalıtım Çözümleri ​

Özellikle büyük şehirlerde çok katlı binaların kat aralarında, teras ve bodrum katlarında konumlandırılan teknik hacimler için alınacak ses yalıtım önlemleri büyük önem oluşturmaktadır. Sonradan yapılacak müdahalelerle gerekli performansa ulaşılmasının daha zor ve maaliyetli olması nedeniyle proje aşamasında gerekli uygulamalar yapılmalıdır. Cihaz özelliklerine ve birim ağırlığa göre yapılacak malzeme seçimi ile optimum verim almak ve bina sakinlerine sessiz ve huzurlu bir ortam sunmak mümkündür. Teknik hacimlerde uygulanacak çalışmaları makine kaidesi bazlı yamak da mümkündür.

Teknik destek için akustik danışmanınız veya teknik ekibimizle görüşünüz. 

Makine Dairesi için Ses Yalıtımı Ürünlerimiz

Regupol Vibration Serisi

Farklı taşıma kapasitelerine ve teknik özelliklere sahip 8 üründen oluşan Regupol Vibration serisinin çalışma aralığı 0,002 - 1,5 N/mm2 aralığında olmaktadır. Makine dairesinde yer alan küçük cihazlardan, sanayide kullanılan devasa makinelere, raylı sistemlerin altına, helikopter pistlerinin zeminine ve hatta bina temellerinde dahi kullanıma uygundur. Verilen örnekte de görüldüğü üzere titreşimle ilgili karşılaşılan sorunların neredeyse tamamında bir çözüm sunan Regupol Vibration serisinden ürün seçimi yapmak için teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Regufoam Vibration Serisi

Farklı taşıma kapasitelerine ve teknik özelliklere sahip 12 üründen oluşan Regupol Vibration serisinin çalışma aralığı 0,002 - 2,5 N/mm2 aralığında olmaktadır. Makine dairesinde yer alan küçük cihazlardan, sanayide kullanılan devasa makinelere, yüzme havuzlarının çevresine, raylı sistemlerin altına, helikopter pistlerinin zeminine ve hatta bina temellerinde dahi kullanıma uygundur. Verilen örnekte de görüldüğü üzere titreşimle ilgili karşılaşılan sorunların neredeyse tamamında bir çözüm sunan Regupol Vibration serisinden ürün seçimi yapmak için teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.