İçeriğe geç

FPO ve PVC Membranlar

Bauder FPO ve PVC Membranlar

Özellikle sanayi tipi çatılarda genellikle tek kat olarak sentetik membranlar tercih edilmektedir. Sıcak hava ile kaynatılarak birleştirilen bu ürünler, mekanik sabitleme yöntemi ile rüzgar etkisine karşı emniyete alınmaktadır. Uygulaması kolay ve hızlı olan bu ürünlerin kullanım ömrü çok uzundur. Modellerin büyük kısmında UV dayanımı bulunduğundan, üzerine ekstra bir yük uygulamaya gerek duyulmaz. 

Bauder FPO ve PVC Membranlar

BauderTHERMOPLAN T15/18/20

FPO esaslı bu sentetik membran modeli 1,5/1,8 ve 2 mm kalınlıklarında üretilmektedir. İçerisinde bulunan PES taşıyıcı sayesinde yüksek yırtılma direncine ve boyut stabilitesine sahiptir. 

BauderTHERMOPLAN T15/18/20V

FPO esaslı bu sentetik membran modeli 1,5/1,8 ve 2 mm kalınlıklarında üretilmektedir. İçerisinde bulunan PES taşıyıcı sayesinde yüksek yırtılma direncine ve boyut stabilitesine sahiptir. Standart modelinden farklı olarak zemine kolay yapışmasını sağlayan bir keçe katmanı ile donatılmıştır.

BauderTHERMOPLAN SK15/SK18

Standart THERMOPLAN modelinden farklı olarak alt yüzeyi kendinden yapışkanlıdır. Yüzeye tam tutunma sağladığından güvenli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Özellikle bauder PIR FA Isı yalıtım levhaları ile birlikte kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir.

BauderTHERMOFIN F15/18/20

Bauder tarafından geliştirilen bir diğer FPO membranı olan THERMOFİN uzun kullanım ömrü ve kolay uygulama imkanı sunmaktadır. Bu ürünün mekanik sabitleme yoluyla veya çakıl altında kullanımı tavsiye edilmektedir.

BauderTHERMOFIN F15V

Standart THERMOFIN modelinden farklı olarak alt yüzeyi sentetik keçe ile lamine edilmiştir. Bu sayede mekanik sabitlemeye ihtiyaç duyulmaksızın yüzeye PU yapıştırıcı yardımıyla tutturulabilmektedir. 

BauderTHERMOFOL U

FLL normlarına göre kök tutucu özelliği ve UV dayanımı buluan PVC membran modelidir. Çok uzun kullanım ömrü, kolay uygulanabilir olması ve  1,5 – 2,4 mm olmak üzere farklı kalınlıklarda üretiliyor olması başlıca avantajlarıdır.

BauderTHERMOFOL U15V

Standart modelden farklı olarak tamiratlarda veya bitümlü membran üzerine doğrudan yapıştırma imkanı sağlayan keçe laminasyonuna sahip olmasıdır. Ürünü doğrudan saç çatıların üzerine yapıştırmak da mümkündür.

BauderTHERMOFOL M

Güçlendirilmiş taşıyıcı sistemi sayesinde üzerine kaplama gerektirmemektedir. Doğrudan son kat kullanımına uygun olan bu ürünü sıcak hava kaynağı ve mekanik sabitlemeyle monte etmek gerekmektedir.